НДІ мікрографії

Науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут мікрографії

 • Збільшення розміру шрифта
 • Звичайний розмір шрифта
 • Зменшити розмір шрифта

Новини

Анонси


Четвер, 28 грудня 2017Новини та анонси

22 грудня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому відбулися вибори голови Науково-технічної ради НДІ мікрографії, його заступника та секретаря.

Середа, 13 грудня 2017Новини та анонси

Шановні колеги! Прийміть наші щирі вітання з нагоди ювілею створення технічного комітету стандартизації України «Страховий фонд документації» (ТК 40)!

Детальніше...Середа, 13 грудня 2017Новини та анонси

12 грудня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про результати роботи з розроблення методу та технології створення зображень у цифровому вигляді, що містять інформацію про культурні цінності, для формування, ведення і використання страхового фонду документації України.
Понеділок, 11 грудня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

7-8 грудня 2017 року фахівці НДІ мікрографії взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Архіви в сучасному світі: виклики та завдання» (м. Київ).

Конференція проводилася з метою обговорення нагальних проблем, що виникають у практичній роботі сучасних архівів, та окреслення способів (шляхів) їхнього вирішення.

Детальніше...П'ятниця, 01 грудня 2017Новини та анонси

У листопаді 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародними технічними комітетами ISO/TC 46 «Інформація та документація», ISO/TC 171 «Управління документообігом» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування двох проектів міжнародних стандартів на зазначених стадіях розроблення:

 • ISO/SR 5127 Інформація та документація – Словник термінів (Information and documentation – Foundation and vocabulary) (на стадії переглядання від ТК 46);
 • ISO/SR 22299 Управління документообігом – Настанови щодо довгострокового зберігання формату файла (Document management – Guidelines for long term preservation file format) (на стадії переглядання від ТК 171).

Проекти міжнародних стандартів опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.

Голосування за цими стандартами проведено у терміни, зазначені секретаріатами ISO/ТС безпосередньо в проектах міжнародних стандартів.

П'ятниця, 01 грудня 2017Новини та анонси

30 листопада 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про ухвалення результатів проведення атестації наукових працівників НДІ мікрографії за 2017 рік.
Вівторок, 28 листопада 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

21-22 листопада 2017 року фахівці НДІ мікрографії взяли участь у роботі V Міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» (далі – Семінар), який проводився у м. Києві на базі Державного політехнічного музею при КПІ імені Ігоря Сікорського (проспект Перемоги, 37, корпус 6). Тема Семінару «ІТ-інфраструктура та безпека даних в Установах пам’яті. Спеціальні рішення для різних категорій користувачів. Монетизація».
На Семінарі фахівці НДІ мікрографії ознайомилися з передовими світовими практиками та навчанням технологіям оцифрування та інтеграції цифрових колекцій, методами їхньої популяризації, організації доступу та використання.
Фахівці НДІ мікрографії під час обговорення напрямів і форм взаємодії та просування, засобів спільного професійного впливу на прискорення розвитку оцифрування Установ пам’яті та цифрової євроінтеграції зробили доповідь за темою «Осмислене оцифрування як шлях до довгострокового збереження інформації про культурні цінності».

Детальніше...П'ятниця, 24 листопада 2017Новини та анонси

24 листопада 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому були розглянуті питання:

 1. Про хід робіт з розроблення автоматизованих цифрових технологій для технологічних операцій контролю та підготовки до мікрофільмування цифрових зображень документів страхового фонду документації України.
 2. Про хід робіт з розроблення методу та технології створення зображень у цифровому вигляді, що містять інформацію про культурні цінності, для формування, ведення і використання страхового фонду документації України.
Вівторок, 21 листопада 2017Новини та анонси

17 листопада 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про результат роботи з дослідження видів документації у сферах розроблення і впровадження промислової продукції, проектування, спорудження, введення в експлуатацію та відновлення об’єктів будівництва різного функціонального призначення та встановлення вимог щодо її комплектності для створення страхового фонду документації.
 2.  
П'ятниця, 17 листопада 2017Новини та анонси

16.11.2017 відбулиcя вибори членів Науково-технічної ради НДІ мікрографії.

За результатами голосування виборча комісія встановила новий склад НТР.

Детальніше...Вівторок, 14 листопада 2017Новини та анонси

14 листопада 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому були розглянуті питання:

 1. Про результат роботи з дослідження процесу електронної паспортизації та структури інформаційних даних для створення електронного документообігу щодо забезпечення функціювання державної системи страхового фонду документації.
 2. Про результат роботи з дослідження технології зберігання документів страхового фонду документації України та актуалізація нормативів трудомісткості технологічних операцій.
 3. Про результат роботи з дослідження інформаційного наповнення Державного реєстру документів страхового фонду документації України та розроблення нового класифікатора документів страхового фонду документації України.
 4. Про результат роботи з розроблення рекомендацій щодо впровадження результатів досліджень матеріалів міжнародних стандартів для відповідності науково-технічної продукції страхового фонду документації вимогам міжнародної та європейської системи технічного регулювання.
 
Середа, 01 листопада 2017Новини та анонси

У жовтні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародним технічним комітетом ISO/TC 171 «Управління документообігом» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування двох проектів міжнародних стандартів на зазначених стадіях розроблення:

 • ISO/DTR 22957 Управління документообігом – Аналіз, вибір та впровадження систем управління електронними документами (EDMS)) (Document management – Analysis, selection and implementation of electronic document management systems (EDMS)) (на стадії нової робочої теми від ТК 171);
 • ISO/CD 19005-4.2 Управління документообігом – Формат файлу електронного документа для довгострокового збереження – Частина 4: Використання ISO 32000-2 (PDF/A-NEXT) (Document management -- Electronic document file format for long-term preservation – Part 4: Use of ISO 32000-2 (PDF/A-NEXT)) (на стадії комітета від ТК 171).

Проекти міжнародних стандартів опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.

Голосування за цими стандартами проведено у терміни, зазначені секретаріатами ISO/ТС безпосередньо в проектах міжнародних стандартів.

Вівторок, 31 жовтня 2017Новини та анонси

Директор Департаменту страхового фонду документації Державної архівної служби України Меленець А. В. 31.10.2017 представив колективу НДІ мікрографії новообраного директора – переможця виборів Кривулькіна І. М.

На адресу колективу від імені керівництва пролунали найщиріші побажання плідної праці, сподівання що знання, енергія, завзяття, багатий попередній досвід роботи в державній системі страхового фонду документації сприятимуть подальшому становленню та розвитку діяльності інституту і досягненню нових рубежів.

Детальніше...Четвер, 19 жовтня 2017Новини та анонси

19 жовтня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому розглянуто питання:

 1. Про схвалення розподілу відповідальних виконавців та керівників наукових тем згідно з проектом Тематичного плану прикладних досліджень та дослідно-конструкторських (технологічних) робіт НДІ мікрографії на 2018 рік.
Вівторок, 17 жовтня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

10-13 жовтня 2017 року фахівці НДІ мікрографії взяли участь у роботі ХVІ Міжнародного виставкового форуму «Технології захисту / ПожТех – 2017» (далі – Форум), який був проведений у місті Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, ст. метро «Лівобережна»). На цьому Форумі фахівці НДІ мікрографії мали можливість представити діяльність НДІ мікрографії та запропонувати свої послуги для впровадження перспективних розробок та інноваційних технологій в Україні.

Детальніше...Понеділок, 02 жовтня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

29 вересня 2017 року фахівці відділу розробки перспективних і удосконалення традиційних технологій формування СФД Бабенко В. В., Савич А. В., Надточій І. І., Тімров О. О. взяли участь у засіданні круглого столу за темою «Архівна справа на Харківщині: історія та сучасність», яке відбулося в Державному архіві Харківської області. На цьому засіданні фахівці відділу виступили з доповіддю та обговорили питання щодо науково-технічних аспектів довгострокового зберігання інформації архівних документів як культурних цінностей.

Детальніше...П'ятниця, 29 вересня 2017Новини та анонси

У вересні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародними технічним комітетом ISO/TC 46 «Інформація та документація» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування проекта міжнародного стандарта на зазначеній стадії розроблення:

 • ISO/TR 18942 Зображувальні матеріали – Оцінка стійкості зображення кольорових фотографій, які використовуються споживачем (Imaging materials – Evaluation of image permanence of photographic colour prints in consumer home applications) (на стадії нової робочої теми від ТК 42);
 • ISO/CD 8 Інформація та документація – Представлення та ідентифікація періодичних видань (Information and documentation – Presentation and identification of periodicals) (на стадії комітету від ТК 46).

Проекти міжнародних стандартів опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.

Голосування за цими стандартами проведено у терміни, зазначені секретаріатами ISO/ТС безпосередньо в проекті міжнародного стандарта.

Середа, 20 вересня 2017Новини та анонси

Увага! 20.09.2017 відбулися вибори директора НДІ мікрографії.

За результатами голосування виборча комісія встановила, що найбільшу кількість голосів отримав Кривулькін І. М.

Детальніше...Четвер, 14 вересня 2017Новини та анонси

14 вересня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому розглянуто питання:

 1. Про розгляд проекту Тематичного плану прикладних досліджень та дослідно-конструкторських (технологічних) робіт НДІ мікрографії на 2018 рік.
Вівторок, 12 вересня 2017Новини та анонси

У серпні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародним технічним комітетом ISO/TC 42 «Фотографія» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування одного проекту міжнародного стандарту на зазначеній стадії розроблення:

 • ISO/CD 19093 Фотографія – Цифрові фотоапарати – Вимірювання характеристик низької освітленості (Photography – Digital cameras – Measuring low light performance) (на стадії опитування від ТК 42).

Проект міжнародного стандарту опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.
Голосування за цим стандартом проведено у термін, зазначений секретаріатом ISO/ТС безпосередньо в проекті міжнародного стандарту.

Понеділок, 11 вересня 2017Новини та анонси

11 вересня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому розглянуто питання:

 1. Про розгляд оригінал-макета номера журналу «СФД» № 2 (23) 2017.
Середа, 02 серпня 2017Новини та анонси

У липні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародним технічним комітетом ISO/TC 171 «Управління документообігом» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування одного проекту міжнародного стандарту на зазначеній стадії розроблення:

 • ISO/SR 12651-1 Електронний документообіг – Словник – Частина 1: Представлення електронного документу (Electronic document management – Vocabulary – Part 1: Electronic document imaging) (на стадії переглядання від ТК 171).

Проект міжнародного стандарту опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.
Голосування за цим стандартом проведено у термін, зазначений секретаріатом ISO/ТС безпосередньо в проекті міжнародного стандарту.

Вівторок, 25 липня 2017Новини та анонси

25 липня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про результат роботи з дослідження задачі вхідного контролю якості електронних паспортів потенційно небезпечних об’єктів для її автоматизації.
Середа, 12 липня 2017Новини та анонси

12 липня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про затвердження Положення про організаційний комітет з проведення виборів директора НДІ мікрографії та Положення про виборчу комісію.
Середа, 05 липня 2017Новини та анонси

05 липня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про результат роботи з дослідження процесів науково-організаційної діяльності у сфері страхового фонду документації на відповідність змінам чинного законодавства.
Понеділок, 03 липня 2017Новини та анонси

У червні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародними технічними комітетами ISO/TC 42 «Фотографія», ISO/TC 46 «Інформація та документація», ISO/TC 171 «Управління документообігом» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування трьох проектів міжнародних стандартів на зазначених стадіях розроблення:

 • ISO/DIS 516 Затвор фотокамери – Час експонування – Загальні поняття та вимірювання механічних параметрів затвора (Camera shutters – Timing – General definition and mechanical shutter measurements) (на стадії опитування від ТК 42);
 • ISO/SR 832 Інформація та документація – Бібліографічний опис і посилання – Правила скорочення бібліографічних термінів (Information and documentation – Bibliographic description and references – Rules for the abbreviation of bibliographic terms) (на стадії переглядання від ТК 46);
 • ISO/NP 18949 Зображувальні матеріали – Кольорові фотографічні відбитки – Метод випробування стійкості зображень в умовах низької вологості (Imaging materials – Reflection colour photographic prints – Method for testing stability under low humidity conditions) (на стадії нової робочої теми від ТК 171).

Проекти міжнародних стандартів опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.
Голосування за цими стандартами проведено у терміни, зазначені секретаріатами ISO/ТС безпосередньо в проектах міжнародних стандартів.

Четвер, 22 червня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

У червні 2017 року в місті Одеса фахівці НДІ мікрографії Бабенко Володимир Володимирович та Подорожний Вячеслав Іванович взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції із серії «ОЦИФРОВАНЕ НАДБАННЯ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ», присвяченій питанням застосування технологій оцифрування для довгострокового зберігання історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках і приватних колекціях. Метою цієї конференції було ознайомлення фахівців з передовою світовою практикою, навчання технологіям оцифрування, формуванню та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання.

Детальніше...П'ятниця, 02 червня 2017Новини та анонси

У травні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародними технічними комітетами ISO/TC 42 «Фотографія», ISO/TC 46 «Інформація та документація» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування двох проектів міжнародних стандартів на зазначених стадіях розроблення:

 • ISO/CD 20674-1 Інформація та документація – Транслітерація рукописів, використовуваних в Таїланді – Частина1: Транслітерація Аксон-Тай-Ной (Information and documentation – Transliteration of scripts in use in Thailand – Part 1: Transliteration of Akson-Thai-Noi) (на стадії комітету від ТК 46);

Проект міжнародного стандарта опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.
Голосування за цим стандартом проведено у терміни, зазначені секретаріатом ISO/ТС безпосередньо в проекты міжнародного стандарта.

Понеділок, 29 травня 2017Новини та анонси

29 травня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про стан планування наукових робіт, виконання яких заплановано на 2018 рік.
П'ятниця, 19 травня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

18 травня 2017 р. на базі НДІ мікрографії відбулась робота секції № 25 «Страховий фонд документації: актуальні проблеми та методи обробки і зберігання інформації» ΧΧV Міжнародної науково-практичної конференції (MicroCAD-2017) Національного технічного університету «ХПІ».
У роботі секції взяли участь 22 фахівці, які представляли: Центральний державний науково-технічний архів України, Національний університет цивільного захисту України, Державний архів Харківської області, спеціальні установи страхового фонду документації України, НДІ мікрографії та інші організації.
Одночасно 18 – 19 травня 2017 р. в НДІ мікрографії (м. Харків) відбулась X Науково-технічна конференція «Сучасний стан та проблемні питання страхового фонду документації, перспективи розвитку та взаємодії».
На конференцію подано 39 тез доповідей. У роботі конференції взяли участь 53 учасники.

Детальніше...Середа, 10 травня 2017Новини та анонси

У квітні 2017 року Технічний комітет стандартизації ТК 40 «Страховий фонд документації» у рамках міжнародного співробітництва з міжнародними технічними комітетами ISO/TC 42 «Фотографія», ISO/TC 46 «Інформація та документація» в галузі стандартизації провів онлайн-голосування двох проектів міжнародних стандартів на зазначених стадіях розроблення:

 • ISO/FDIS 18941 Зображувальні матеріали – Кольорові рефлексні відбитки –Метод випробування стійкості під час знебарвлення озоновим газом (Imaging materials – Colour reflection prints – Test method for ozone gas fading stability) (на стадії затвердження від ТК 42);
 • ISO/CD 19580 Інформація та документація – Міжнародна статистика архівів (Information and documentation – International archives statistics) (на стадії комітету від ТК 46).

Проекти міжнародних стандартів опрацьовано на відповідність Директивам ІСО/МЕК, 2011, Частина 2: Правила побудови та оформлення міжнародних стандартів, без зауваг.
Голосування за цими стандартами проведено у терміни, зазначені секретаріатами ISO/ТС безпосередньо в проектах міжнародних стандартів.

Понеділок, 24 квітня 2017Новини та анонси

У квітні 2017 року НДІ мікрографії було нагороджено Дипломом за участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року – 2016» (патенти №94704 та №102938).
З результатами Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2016» можна ознайомитися на сайті Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» та на сайті Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2016».

П'ятниця, 31 березня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

30 березня 2017 року фахівці НДІ мікрографії взяли участь в роботі науково-практичного семінару VIII Луньовські читання «Проблеми збереження музейних колекцій», який відбувся у Національному університеті імені В. Н. Каразіна м. Харків. У семінарі взяли участь 44 фахівців, які представляли 36 музеїв та наукових установ країни.
Особливу увагу викликали доповіді фахівців НДІ мікрографії за темами: «Проблемні питання щодо збереження комплексної інформації про культурні цінності та відновлення її із заданою якістю» Бабенка В. В. та «Перспективи застосування документів страхового фонду документації України для відновлення втрачених музейних пам’яток» Болбаса О. М.

П'ятниця, 31 березня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

29 – 30 березня 2017 року фахівці НДІ мікрографії взяли участь в організації роботи Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту», яка відбулася у Національному університеті цивільного захисту України м. Харків. У форумі взяли участь майже 500 молодих науковців з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Польщі, Казахстану та багатьох регіонів України.
У ході наукового форуму учасники ухвалили резолюцію.
Одночасно взято участь у роботі Галузевої конкурсної комісії ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2016/2017 навчального року з дисципліни «Пожежна безпека» на яку до Харкова з’їхалися майже 50 учасників з різних регіонів нашої держави.

Детальніше...Четвер, 23 березня 2017Новини та анонси

23 березня 2017 року відбулось засідання Науково-технічної ради інституту, на якому було розглянуто питання:

 1. Про розгляд оригіналу-макета журналу «СФД (Страховий фонд документації)» № 1 (22) 2017.
Четвер, 16 березня 2017Семінари, конференції, матеріали у ЗМІ

14-15 березня 2017 року на базі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та НДІ мікрографії відбувся семінар з питань збереження та безпеки бібліотечних фондів.

Детальніше...Понеділок, 06 березня 2017Новини та анонси

Постановою Кабінету міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 745 (набрала чинності 1 листопада 2016 року) внесено зміни до постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302, відповідно до яких затверджено новий зразок та технічний опис паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та викладено в новій редакції Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.

Середа, 03 січня 2018Новини та анонси

10 січня 2018 року відбудеться засідання Науково-технічної ради інституту, на якому будуть розглянуті питання:

 1. Про результати виконання Тематичного плану прикладних досліджень та дослідно-конструкторських (технологічних) робіт НДІ мікрографії на 2017 рік.
 2. Про визначення Переліку особливо важливих робіт за Тематичним планом прикладних досліджень та дослідно-конструкторських (технологічних) робіт НДІ мікрографії на 2018 рік.